AYDIN İL MEM ARGE

AİLE ZİYARETİ PROJESİ

AİLE ZİYARETİ PROJESİ

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU “Aile Ziyareti Projesi” nin Startını Verdi…

 

facebook twitter linkedin google 

 

   İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Aile Ziyareti Projesi”nin ilk ziyareti İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU ve Proje Ekibi ile birlikte Efeler Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu Öğrencisi Şimal Yeşilmen’in evine gerçekleştirildi.

   Temel amacı okul-aile işbirliğini güçlendirmek, veli işbirliği ile eğitim kalitesini arttırmak ve aynı zamanda öğrencileri evinde ziyaret ederek kendilerinin ve ailelerinin motivasyonunu arttırarak kendilerini değerli hissettirmek olan “Aile Ziyareti” Projesi ile birçok etkenin yanı sıra öğrencilerimizi etkileyen olumsuz faktörleri yerinde tespit ederek gerekli önleyici çalışmalar yapmak ve ailelerin okula yönelik olumlu tutum geliştirmelerini sağlamak hedeflenmektedir. Projemiz kapsamında 175 bin 105 öğrencimiz okul idarecileri ve rehber öğretmenleri tarafından evlerinde ziyaret edilecektir.

   Ziyaret sırasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU; “Biz bir aileyiz ve beraber çok iyi şeyler başarıyoruz, başaracağımıza inanıyoruz. Projenin özeti bu. Okulda hocalarımız bize eğitimle ilgili bahsederken üç sacayağından bahsederdi. Okul, aile ve çevre. Biz beraberiz fakat evlerindeki ortamları öğrencinin anne babasını ve yaşam koşullarını da görüp çocuğumuzu biraz da ona göre değerlendirmek istiyoruz. Ben bu projenin eğitime çok ciddi katkıları olacağını düşünüyorum” dedi. Ziyaret sırasında öğrencimiz Şimal Yeşilmen ve ailesinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

 

03-10-201703-10-201703-10-201703-10-2017

Meşrutiyet Mahallesi Kültür Caddesi No 20 Efeler/AYDIN - (0256) 215 1028 (Dahili 1002/1003/1004/1005/1006/1007)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.