AYDIN İL MEM ARGE

Aydın Dijital Dönüşüm Projesi Kapsamında Düzenlenen Blok Tabanlı Programlamayla Zeka Oyunu Geliştirme Yarışması Başvuruları Uzatıldı

Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Aydın Dijital Dönüşüm Projesi'nin 4. Faaliyet Alanı Çerçevesinde Blok Tabanlı Programlamayla Zeka Oyunu Geliştirme Yarışması düzenlenmektedir. Son başvuru tarihi 20 Nisan 2022 tarihine kadar uzatılmıştır. Yarışmaya en fazla üç öğrenciden oluşan takımlar halinde veya bireysel olarak başvuru yapılabilecektir.
Aydın Dijital Dönüşüm Projesi Kapsamında Düzenlenen Blok Tabanlı Programlamayla Zeka Oyunu Geliştirme Yarışması Başvuruları Uzatıldı

Bilim ve teknolojide yaşanan hızlı değişim ile bireyin ve toplumun değişen ihtiyaçları bireylerden beklenen rolleri doğrudan etkilemiştir. Bu değişim; bilgiyi üreten, hayatta işlevsel olarak kullanabilen, problem çözebilen, eleştirel düşünen, girişimci, kararlı, iletişim becerilerine sahip, empati yapabilen, topluma ve kültüre katkı sağlayan vb. niteliklerdeki bireyler yetiştirilmesini gerektirmektedir. Bu gerekliliğe binaen, bilgisayar bilimleri alanına ilgili ve bu konuda yetenekli öğrencilerin uygun ortam ve rehberlik sağlanarak gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla "Aydın Dijital Dönüşüm Projesi" yürütülmektedir.

 

Aydın Dijital Dönüşüm Projesinin 4. Faaliyet Alanı çerçevesinde müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel ortaokullarda öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik olarak  "BLOK TABANLI PROGRAMLAMA İLE ZEKA OYUNU GELİŞTİRME" adlı yarışma düzenlenmiştir. Geleceğin Progamcıları olarak gördüğümüz öğrencilerimiz, Scratch (scratch.mit.edu) Blok Tabanlı Kodlama Programında kendi yaratıcılıklarını kullanarak geliştirdikleri Zeka Oyunu Yazılımlarıyla yarışmaya katılacaklardır. Bu yarışma ile Milli Teknoloji hamlesinin proje odaklı erken yaş eğitimleri ve teknoloji yarışmaları gibi uygulamaların yaygınlaştırılması önceliğine de katkı sağlanması hedeflenmektedir.

 

Başvurular için aşağıda yer alan linki kullanabilirsiniz:

https://forms.gle/FeKKV3d4Be3UyYnv5 


Yarışma Şartnamesi

Veli İzin Belgesi

Danışman Öğretmen Beyan Belgesi

11-04-2022

Meşrutiyet Mahallesi Kültür Caddesi No 20 Efeler/AYDIN - (0256) 215 1028 (Dahili 1002/1003/1004/1005/1006/1007)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.