AYDIN İL MEM ARGE

AYDIN FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ İSVEÇ'E DÜNYA FİNALİNE GİDİYOR

Türkiye Gençler Su Ödülü Yarışması için hazırladıkları proje ile Türkiye 1.'incisi olan Aydın Fen Lisesi öğrencilerimiz Ali Semih URAL ve Kaan UZ İsveç-Stockholm'de düzenlenecek olan ve 39 ülkenin katılacağı "Stockholm Junior Water Prize" yarışmasında ülkemizi temsil edecek.
AYDIN FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ İSVEÇ'E DÜNYA FİNALİNE GİDİYOR

Stockholm Gençler Su Ödülü Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek projenin belirlenmesi maksadıyla Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türkiye Gençler Su Ödülü Proje Yarışması sonuçları açıklandı.

Aydın Fen Lisesi öğrencilerimiz Ali Semih Ural ve Kaan Uz hazırlamış oldukları "Monitoring of Household Water Usage with Internet of Things, Cloud Database and Pressure Control" adlı projeyle Türkiye 1.si olarak ülkemizi "Stockholm Junior Water Prize" yarışmasında temsil edecekler.

Öğrencilerimiz aynı projeleriyle "TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması" finalinde Yazılım alanında Teşvik Ödülü kazanmıştır.

Gençlerimizi ve danışman öğretmenleri Emine Altınsoy'u tebrik ediyor, öğrencilerimize 39 ülkeyle yarışacakları Dünya Finali'nde başarılar diliyoruz.

Meşrutiyet Mahallesi Kültür Caddesi No 20 Efeler/AYDIN - (0256) 215 1028 (Dahili 1002/1003/1004/1005/1006/1007)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.