AYDIN İL MEM ARGE

AYDIN'DAN 7 PROJE TÜBİTAK ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ BÖLGE FİNALİNDE

AYDIN'DAN 7 PROJE TÜBİTAK ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ BÖLGE FİNALİNDE

TÜBİTAK tarafından bu yıl 16.'ncısı düzenlenen 16. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ön değerlendirmeyi geçerek bölge yarışmalarına katılmaya hak kazanan projeler belirlendi.  

TÜBİTAK projeleri, ülkemizin bilim temelli bilgi ve teknoloji üretimi ile milli teknoloji hamlesi için ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynaklarının gelişimi süreçlerine katkı sağlayan en önemli çalışmalardandır. Bu çalışmaların bilim ve toplum adına ve bilimsel etkinlikler üzerine birçok kategorisi bulunmaktadır. Bu kategorilerinden biri de ortaokul öğrencilerimize dönük gerçekleştirilen TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri gelmektedir.

Ortaokul eğitimine devam eden öğrencilerin 909'u bölgemizden (İzmir bölge) olmak üzere Türkiye geneli 23.968 proje ile başvuru yaptığı yarışmanın ön değerlendirme sonuçlarına göre ilimizden 109 başvuru yapıldı ve bu başvurularımızdan 7 proje İzmir Bölge Finaline katılmaya hak kazandı. 

Okullarımızdan Nazilli Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Ortaokulu, Koçarlı İmam Hatip Ortaokulu, Nazilli Bilim Sanat Merkezi, Özel Aydın Doğa Ortaokulu, Söke Bilim Sanat Merkezi, Şehit Orkun Alp Arslan Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulu, Kuyucak Yamalak Ortaokulu İzmir Bölge Finalinde Aydın'ımızı temsil edecektir.  

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ "Aydınımızın ve ülkemizin bilimsel alandaki güçlü ilerleyişine katkı sunarak TÜBİTAK Ortaokulu Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında bölge yarışmalarına katılmaya hak kazanan projelerin sahipleri kıymetli öğrencilerimizi ve onları yetiştiren eğitim neferi değerli danışman öğretmenlerimizi üstün gayret ve özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum" dedi.

18-03-2022

Meşrutiyet Mahallesi Kültür Caddesi No 20 Efeler/AYDIN - (0256) 215 1028 (Dahili 1002/1003/1004/1005/1006/1007)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.