AYDIN İL MEM ARGE

Blok Tabanlı Programlamayla Zeka Oyunu Geliştirme Yarışması Sonuçlandı

Aydın Dijital Dönüşüm Projesi'nin 4. Faaliyet Alanı çerçevesinde müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel ortaokullarda öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik olarak düzenlenen "BLOK TABANLI PROGRAMLAMA İLE ZEKA OYUNU GELİŞTİRME" yarışması sonuçlanmıştır.
Blok Tabanlı Programlamayla Zeka Oyunu Geliştirme Yarışması Sonuçlandı

 

Bilim ve teknolojide yaşanan hızlı değişim ile bireyin ve toplumun değişen ihtiyaçları bireylerden beklenen rolleri doğrudan etkilemiştir. Bu değişim; bilgiyi üreten, hayatta işlevsel olarak kullanabilen, problem çözebilen, eleştirel düşünen, girişimci, kararlı, iletişim becerilerine sahip, empati yapabilen, topluma ve kültüre katkı sağlayan vb. niteliklerdeki bireyler yetiştirilmesini gerektirmektedir. Bu gereklilik kapsamında ve Millî Eğitim Bakanlığı 2023 vizyonunda belirtilen öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm hedefi doğrultusunda Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi ve özel ortaokullarda öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik olarak Blok Tabanlı Programlamayla Zekâ Oyunu Geliştirme Yarışması düzenlenmiştir.

Yarışmaya toplamda 53 Takım başvurmuş olup değerlendirme kurulunun yaptığı değerlendirmeye göre ilk üç dereceyi elde eden takım isimleri aşağıda belirtilmiştir. Birbirinden değerli eserlerle yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Blok Tabanlı Programlamayla Zekâ Oyunu Geliştirme Yarışması Değerlendirme Sonuçları

 

Derecesi

Takım Adı

Takımda Yer Alan Öğrenciler

Takımın Okulu

Danışman Öğretmenin Adı Soyadı

Puanı

Birinci

Grup Yeşil Bayrak Tıklandığında

Alara YILMAZ

Yağmur TUNAR

Zeynep BEKTAŞ

Nazilli Beşeylül Ortaokulu

Zühal NEVAİ

71,5

İkinci

Hedef 1

Egemen BAYSAK

Eren EKER

Kıvanç KOCABAŞ

Nazilli Bilim ve Sanat Merkezi

Ali BAHADIR

71

Üçüncü

BTBA

Burak Halil KAPLAN

Turgut DAL

Berk ALAÇAM

Özel Aydın Bahcesehir Koleji

Mehmet BULUT

70,5


1.  Blok Tabanlı Programlamayla Zeka Oyunu Geliştirme Yarışması Birincisi: Nazilli Beş Eylül Ortaokulu / Grup Yeşil Bayrak Tıklandığında

Hedef Kitle: 4 Yaş ve Üzeri Çocuklar

Proje Linki: https://scratch.mit.edu/projects/685446962/fullscreen/

 

Meşrutiyet Mahallesi Kültür Caddesi No 20 Efeler/AYDIN - (0256) 215 1028 (Dahili 1002/1003/1004/1005/1006/1007)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.