AYDIN İL MEM ARGE

GEKA Teknik Destek Sözleşmesi imzalandı

Güney Ege Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı Temmuz-Ağustos Başvuru Dönemi kapsamında  yapmış olduğumuz Proje Döngüsü ve Yönetimi Eğitimi konulu proje başvurusu kabul edildi. Söz konusu projeye ait sözleşme İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ tarafından imzalandı.
GEKA Teknik Destek Sözleşmesi imzalandı

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak vizyonumuz: Eğitim, öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak, her bireye ulaşarak 21. Yüzyıl becerileri ile bağdaşık eğitim hizmeti sunmaktır. Problem çözme, eleştirel düsünme, üretkenlik, takım çalışması ve çoklu okuryazarlık becerileri gibi 21. Yüzyıl becerilerinin geliştirilmesi amacıyla yapılan eğitim öğretim faaliyetlerinde karşılaşılan sorunlar ve ihtiyaçlar doğrultusunda projeler hazırlanması ve yürütülmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bağlamda öğretmenlerimizin de Proje Döngüsü ve Yönetimi konusunda eğitim almarına ihtiyaç doğmuştur. Bu ihtiyaç doğrultusunda Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Teknik Destek Programı kapsamında yapmış olduğumuz Proje Döngüsü ve Yönetimi Eğitimi konulu proje başvurusu kabul edilmiştir.

Söz konusu eğitime İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Biriminde görevyapan 11, Aydın Bilim Akademisi ve Tasarım Beceri Atölyeleri Merkezinde görev yapan 4, her ilçeden birer olmak üzere 17, toplamda ise 32 öğretmen katılması planlanmaktadır.

Egitimin İçerdiği ana başlıklar şu şekildedir:

Proje Yönetimi Nedir?

Proje Yönetim Bilgi Alanları

Proje ve Geliştirme Yaşam Döngüleri

Projelerde Organizasyon Yapıları

Proje Yönetim Ofisi

Proje Paydaşları

Proje Başlatma Süreçleri

Planlama Süreci

Yürütme Süreci

İzleme ve Kontrol Süreci

Kapanış Süreci. 

18-10-201918-10-2019

 

Meşrutiyet Mahallesi Kültür Caddesi No 20 Efeler/AYDIN - (0256) 215 1028 (Dahili 1002/1003/1004/1005/1006/1007)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.