AYDIN İL MEM ARGE

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimiz ve şanlı ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı; dünyanın en büyük kahramanlık destanlarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100.yıl dönümünü kutlamanın heyecan ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. 

26 Ağustos'ta başlayarak ve 30 Ağustos 1922'de tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış; Türk Milleti, hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. 30 Ağustos Zaferimiz aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Türk Milleti'nin kendisini tarihten silmek isteyenlere karşı unutulmaz bir ders verdiği; yılmadan, azimle ve vatan sevdasıyla her türlü yokluk ve zorluğa göğüs gererek hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya haykırdığı eşsiz bir zaferdir. 

Türk Milleti tarih boyunca gücünü birlik, beraberlik ve vatan sevdasından alan, yüreği vatan için çarpan göğsü imanla dolu şanlı ordumuzla kenetlenerek, sahip olduğu mukaddes değerlerle birlikte bu şanlı tarihi bize miras bırakmıştır. Bize düşen bu şanlı tarih ve atalarımızdan aldığımız güç ile evlatlarımızı; vatan ve millet sevgisi, kardeşlik, birlik ve beraberlik gibi mukaddes değerlerimizle yoğurarak yetiştirmek ve hayata hazırlamaktır. 

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ile istiklal mücadelemizin kahramanları tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. 

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu olsun.

 

Seyfullah OKUMUŞ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

Meşrutiyet Mahallesi Kültür Caddesi No 20 Efeler/AYDIN - (0256) 215 1028 (Dahili 1002/1003/1004/1005/1006/1007)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.