AYDIN İL MEM ARGE

Müdürlüğümüzün Hibe Almaya Hak Kazandığı Proje Sayesinde Mesleki Eğitim Öğrencilerimiz Yurt Dışında Staj Yapma İmkânı Buluyor

Müdürlüğümüzün Hibe Almaya Hak Kazandığı Proje Sayesinde Mesleki Eğitim Öğrencilerimiz Yurt Dışında Staj Yapma İmkânı Buluyor

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen projemiz sayesinde mesleki eğitim öğrencilerimiz yurt dışında staj imkanı, iş başında gözlem, kurs gibi bir çok imkanı buluyor. Ayrıca bu sayede Müdürlüğümüz, 2022-2027 dönemi boyunca her yıl düzenli olarak kolaylaştırılmış bir yöntemle hibe alma imkanı elde etmiştir.

2020 dönem başvurusunda Okul Eğitim alanında Erasmus Akreditasyonu (KA120-SCH) almaya hak kazanmış olan kurumumuz 2021 yılı teklif çağrısı döneminde Mesleki Eğitim alanında Erasmus Akreditasyonu (KA120-VET) kapsamında Türkiye ulusal ajansına sunulan 89 başvurudan uygunluk kriterlerini taşıyan ve içerik değerlendirmesine tabi tutularak bağımsız dış uzmanlar tarafından yapılan değerlendirme sonucunda akredite edilen 12 kurumdan biri olmuştur. Müdürlüğümüz 6 yıl boyunca mesleki eğitim alanında akredite kurum olarak çalışmalarına devam edecektir.

Bu hibeyle Müdürlüğümüz mesleki ve kişisel gelişimlerini sağlamak amacıyla, mesleki eğitim almakta olan öğrencilerini ve çalışanlarını ve bu iki grubun mesleki eğitiminden sorumlu personelini, faaliyet türüne göre 2 günden 365 güne kadar işletmede staj, işbaşı gözlem, kurs, öğretmenlik, eğitmenlik ve usta öğreticilik görevlendirmeleri vb. faaliyetler için Program üyesi ülkelere gönderebilecektir. Akreditasyon almaya hak kazanan Müdürlüğümüz Erasmus kalite standartlarına uyulması koşuluyla, 2022-2027 dönemi boyunca her yıl düzenli olarak kolaylaştırılmış bir yöntemle hibe alma imkanı elde etmiştir.

Meşrutiyet Mahallesi Kültür Caddesi No 20 Efeler/AYDIN - (0256) 215 1028 (Dahili 1002/1003/1004/1005/1006/1007)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.