AYDIN İL MEM ARGE

rOctopus Yeni Takım Üyesi Başvuruları

rOctopus Yeni Takım Üyesi Başvuruları

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından STEM Projesi kapsamında kurulan robot takımımız rOctopus 7134 2019 FIRST Robotics Competition sezonunda yeni takım arkadaşları aramaktadır.

FRC ( FIRST Robotics Competition), 14-18 yaşları arasındaki lise öğrencilerinin kendi tasarladıkları, inşa ettikleri ve programladıkları robotlarla katıldığı, öğrencilere gerçek bir mühendislik deneyimi yaşatmayı amaçlayan ve onları hayata hazırlayan FIRST vakfı tarafından lise öğrencileri için düzenlenen en prestijli robotik yarışmasıdır.

Yarışmada, lise çağındaki gençlerin takım ruhunu geliştirmek, yardımlaşmayı ve sonuç yerine sürece odaklanarak birlikte kazanmayı benimsemesini sağlamak amaçlanmaktadır. Öğrencilerden, belirlenen oyun ve kurallar dahilinde robotlarını yapmaları, aynı zamanda kendi iş planlarını oluşturup kaynak bularak sürdürülebilir bir takım oluşturmaları beklenmektedir.

Katı kurallar, kısıtlı kaynaklar ve 6 haftalık yoğun bir zaman limiti altında, 20 veya daha fazla kişiden oluşan takımlar; sponsorluk görüşmeleri yapmak, takım için bir marka değeri oluşturmak, takım çalışması yapmak ve endüstriyel boyutta bir robot dizayn edip programlamak ile yükümlüdür.

rOctopus takımı 2017 yılının Eylül ayında Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından kurulan  Aydın’ın ilk FRC takımıdır. Takımımız ilk olarak 16-18 Mart 2018 tarihinde FRC China Shanghai Regionala katılmış ve bölgesel turnuvada yarışmanın en prestijli ödülü olan “Rookie All Star” ödülünü alarak Amerika Houston’da düzenlenen Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazanmıştır.16-18 Nisan 2018 tarihleri arasında da ülkemizi Dünya Şampiyonasında temsil etmiştir.

rOctopus takımımız veteran yılında 27 Şubat- 3 Mart 2019 tarihleri arasında Montreal,Canada’da düzenlenecek olan Festival de Robotique Bölgesel Turnuvaya katılacaktır ve yeni üyeler aramaktadır.Siz de 2019 sezonunda takımımızın bir üyesi olmak ve bu eşsiz deneyimi bizimle paylaşmak istiyorsanız linkteki formu 24 Ekim 2018 tarihine kadar eksiksiz doldurunuz. Başvuru formları takım mentörleri tarafından değerlendirilecek, sonrasında yapılacak mülakatlarla takımın son hali belli olacaktır.

 

Poster için tıklayınız.

Başvuru linki:  https://goo.gl/forms/oolGefEQWJeaHn5L2

 

 

 

 

Meşrutiyet Mahallesi Kültür Caddesi No 20 Efeler/AYDIN - (0256) 215 1028 (Dahili 1002/1003/1004/1005/1006/1007)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.