AYDIN İL MEM ARGE

TÜBİTAK 53. LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMALARI'NA AYDIN DAMGASI!

TÜBİTAK 53. LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMALARI'NA AYDIN DAMGASI!

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ön değerlendirmeyi geçen ve bölge yarışmalarına katılmaya hak kazanan projeler belirlendi.  

Lise eğitimine devam eden 37.283 öğrencinin 25.095 proje ile başvuru yaptığı yarışmanın ön değerlendirme sonuçlarına göre ilimizden 176 başvuru yapıldı ve bu başvurulardan 16 proje İzmir Bölge Finaline katılmaya hak kazandı.   

Okullarımızdan Aydın Fen Lisesi (5), Aydın Sosyal Bilimler Lisesi (3), Nazilli Fen Lisesi (3), Nazilli Menderes Anadolu Lisesi (2), Nazilli Bilim Sanat Merkezi (1), Efeler Murat Hale Küçükoğlu MTAL (1) ve Söke MTAL (1) ve Nazilli Fen Lisesi ile ortak hazırladıkları proje ile Özel Aydın Final Akademi Fen Lisesi İzmir Bölge Finalinde Aydın'ımızı temsil edecektir.  

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, TÜBİTAK başvurularında elde ettiğimiz bu çok değerli sonuçlar ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamalarda bulunarak başarıların mimarları öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile eğitim yöneticilerimize teşekkür etti.

"Eğitimde her zaman marka şehir olan Efeler diyarı Aydınımızın bilimsel alandaki gelişimine katkı sunarak TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında bölge yarışmalarına katılmaya hak kazanan projelerin mimarları sevgili öğrencilerimiz ve değerli öğretmenlerimiz ile eğitim yöneticilerimize gösterdikleri üstün gayret ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum"

Yarışmaya katılan tüm öğrenci ve danışman öğretmenlerimize teşekkür eder; bölge finallerine katılacak olan öğrenci ve danışman öğretmenlerimize başarılar dileriz.   Bu gurur hepimizin!

06-03-2022

Meşrutiyet Mahallesi Kültür Caddesi No 20 Efeler/AYDIN - (0256) 215 1028 (Dahili 1002/1003/1004/1005/1006/1007)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.