AYDIN İL MEM ARGE

TÜBİTAK Bilim Genç Dergisinin Web Tasarımı Yenilendi!

TÜBİTAK Bilim Genç dergisi 12 yaş ve üzerindeki gençlere yönelik olarak hazırlanıyor. Gençlerin bilgiye en kolay yoldan ulaşabilmelerine imkân sağlayabilmek amacıyla elektronik ortamda ve ücretsiz olarak yayınlanıyor.
TÜBİTAK Bilim Genç Dergisinin Web Tasarımı Yenilendi!

TÜBİTAK'ın gençlere yönelik dijital popüler bilim dergisi Bilim Genç'in tasarımı yenilendi!

Bilim Genç dergisi, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı tarafından 2015 yılında 12 yaş ve üzeri gençlerin bilgiye ücretsiz bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla internet üzerinden yayınlanmaya başlandı. İlgi çekici popüler bilim yazılarının, merak edilen soruların cevaplarının ve en son bilimsel gelişmelerin yer aldığı Bilim Genç'in içeriği her gün güncelleniyor. Bilim Genç'te yer alan video, animasyon ve infografikler sayesinde bilimsel konuları öğrenmek daha eğlenceli hale geliyor. Bilim Genç'in "Deneyler" ve "Tasarla ve Yap" gibi etkileşimli köşeleri gençlere sadece okuyarak değil izleyerek ve uygulayarak da öğrenme imkânı sunuyor. Gençler fotoğraf ve projelerini Bilim Genç'teki profil alanlarında paylaşarak bilim insanı olma yolunda ilk adımlarını atıyor. Matematik, şifrebilim ve satranç köşelerinde her ay yayınlanan sorularla gençler beyin jimnastiği yapabiliyor.

Gençler, Bilim Genç'te yer alan videolar ve röportajlarla uluslararası alanda bilime katkı sağlayan başarılı Türk bilim insanlarını tanıyabiliyor, hayat öykülerini öğrenebiliyor ve araştırmalarından haberdar olabiliyor. Bilim Genç'in yenilenen tasarımına bilimgenc.tubitak.gov.tr adresi üzerinden bilgisayarlardan, tabletlerden ve cep telefonlarından erişilebilir.

Meşrutiyet Mahallesi Kültür Caddesi No 20 Efeler/AYDIN - (0256) 215 1028 (Dahili 1002/1003/1004/1005/1006/1007)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.