AYDIN İL MEM ARGE

Yeni Hayatlar için Yeni Yaklaşımlar "New Approaches for New Lives"

Yeni Hayatlar için Yeni Yaklaşımlar "New Approaches for New Lives"

 

 

    Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Efeler Yunus Emre İlk Okulu’nün  Erasmus+ KA2  programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan Yeni Hayatlar için Yeni Yaklaşımlar "New Approaches for New Lives" projesinin birinci Ulus ötesi toplantısı, 8-9 Mart 2017 tarihleri arasında Aydın ilimizin Efeler ilçesinde gerçekleştirilmiştir. 

 

    Avrupa Birliği Erasmus + Programları Stratejik Ortaklık Projeleri kapsamındaki Yeni Hayatlar için Yeni Yaklaşımlar "New Approaches for New Lives"  projemizin ilk ulus ötesi toplantısı 8-9 Mart 2017 tarihleri arasında ilimizde gerçekleştirildi.

 

    Yeni Hayatlar için Yeni Yaklaşımlar "New Approaches for New Lives" projemiz Avrupa Komisyonu’nun öncelik tanıdığı Göçmenlerin entegrasyonu ve dahil edilmesi teması üzerine odaklanmıştır. Mültecilerin bulundukları ülkeye entegrasyonunu sağlamak için adımların atılması en önemli amaçtır. Avrupa’da göçmen sorunuyla mücadele veren 4 farklı kurumla ortak yürütülecek projede, Mülteci öğrencilerin eğitim hayatına katılması, aradaki dil engelinin ortadan kaldırılması için yapılacak çalışmalarda, ortak olarak belirlenen okullar, projenin bir nevi uygulama sahasıdır. Öğretmen, öğrenci ve veli çemberinde eğitimler, workshoplar, seminerler aracılığıyla, dezavantajlı durumda olan mültecilerle çalışma yöntemleri, eğitimlerinin takibi sağlanacaktır. Proje kapsamında hazırlanacak online bir veritabanı sayesinde, mülteci öğrencilerin sayı, özlük bilgileri, aile bilgileri, eğitim durumları ve eğitime entegrasyon çalışmalarının takibi yapılacaktır.

Proje Ortakları

İtalya-Associazione Let´s Keep Learning Onlus

Türkiye-AYDIN IL MILLI EGITIM MUDURLUGU

İspanya-Escola Valeri Serra

Yunanistan-Regional Directorate of Education of Crete

Almanya-Hessenkolleg Wetzlar

 

23-03-201723-03-201723-03-2017

Meşrutiyet Mahallesi Kültür Caddesi No 20 Efeler/AYDIN - (0256) 215 1028 (Dahili 1002/1003/1004/1005/1006/1007)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.