AYDIN İL MEM ARGE

Uzaktan Eğitimde Alternatif Yöntemler ve Materyal Arşivi Projesi

Uzaktan Eğitimde Alternatif Yöntemler ve Materyal Arşivi Projesi

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Uzaktan Eğitimde Alternatif Yöntemler ve Materyal Arşivi Projesi düzenlenmiştir. Uzaktan Eğitimde Alternatif Yöntemler ve Materyal Arşivi Projesinin amacı; ilimizdeki ilkokul, ortaokul ve liselerde Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi ve Oyun, Beden Eğitimi ve Spor, Müzik, Teknoloji ve Tasarım derslerinde uzaktan eğitim kapsamında kullanılan özgün sunum tekniklerini, eğitim ve öğretim yöntemlerini ve ders materyallerini derlemek ve yaygınlaştırılmasını sağlamaktır. Proje kapsamında Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi ve Spor, Müzik, Teknoloji ve Tasarım, Beden Eğitimi ve Oyun derslerinde Aydın genelinden toplam 36 başvuru gerçekleşmiş, Ar-Ge birimi görevlilerinden oluşan komisyonun incelemesi sonucunda projelerin tamamı değerlendirilmeye uygun görülmüştür. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görev yapan alanında uzman 4 akademisyenin değerlendirmeleri sonucunda 23 proje kabul edilmiş ve e-arşiv oluşturulmuştur.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Uzaktan Eğitimde Alternatif Yöntemler ve Materyal Arşivi Projesine çalışmalarıyla katılım sağlayan değerli öğretmenlerimize, İnceleme Komisyonu ve Değerlendirme Komisyonu üyelerine teşekkür ederiz.

 

e-Kitapçık (pdf) için tıklayınız.

Meşrutiyet Mahallesi Kültür Caddesi No 20 Efeler/AYDIN - (0256) 215 1028 (Dahili 1002/1003/1004/1005/1006/1007)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.